Náhorný Karabach chačkary pod hvězdami 7 let mého života

Kód: 306
€65 / ks €59,09 bez DPH
skladom

Vyjímečná kniha plná svědectvi. Kniha o běžném živote, ale i historii, současnosti a kultůře v limitované edici o životě, jaký mi nepoznáme. Dnes Náhorný Karabach právně neexistuje. Je vymazán ze světových map. Náhorný Karabach v důsledku 40 - dňové války v roce 2020 přišel o 75 % svého území. Dnes je to jakási '' enkláva '' a nebo malé teritorium hermeticky uzavřené a přistupné jen ''Lačinským koridorem ''. Pro cizince absolutně nepřístupný.

 

http://www.fotografer.n.nu/libor-spimr?fbclid=IwAR2JROh9LIG1l5ysDEs_8uoe70bEA5kU1jwaUx1etqgENsGY0mRYWytGDoI

 

Detailné informácie

Podrobný popis

... Jsou všude.

Místy celistvé amísty zase v úlomkách. Roztroušené po celé zemi. Jsou jakýmsi symbolem. Symbolem prvního křesťaského národa na světě. Pro někoho je to jen kámen... Pro ně je to jejich historie, minulost ale i budoucnost. Kamenné desky se zobrazením křesťanského kříže. Zdobené ornamenty ručního gravírování, kdy údery kladiva přetvárňujíc skálu v dílo umělcovo je slyšet ještě i nyní.

A tak už 1700 let historii píšou rukou mistra svého, kdy facta budiž zachována jsou a svá svědectví vydávati budou.

Nejenom pro ně. Ale i pro nás. Pro celý svět.  

 

A něco málo o autorovi:  

V roce 2013 - Zlatá medaile od prezidenta Artskha ( Náhorního Karabachu ) u příležitosti 25 výročí nezávislosti Artsakha.

V roce 2014 - Stříbrná medaile a II. cena Svazu slovenských fotografů s mezinárodní účastí za fotografie z Arménie pod názvem : Ve světle svoji víry.

V roce 2015 na mezinárodní úrovni 21 států a Svazu slovenských fotografů - Zlatá medaila a I. Cena za cyklus fotografii: Lidé Karabachu

V roce 2016 - I. Cena a zlatá medaile národní ceny Slovenska za cyklus fotografii : Lidé Karabachu

V roce 2017 - II. cena FIAP národní ceny Slovenska za soubor fotografii z Ugandy : Slzy Ugandy

Za fotografie z Ugandy jsem stříbrnou medailu Světové fotografické organizace…Fédération Internationale de l'Art Photographique a zároveň v prosinci 2017 jsem získal I. Cenu a zlatou medailu národní ceny Slovenska.

Film The Time gives testimony and facts about Azerbaijan - Karabakh conflict. Premiéra v dubnu roku 2016 v Bratislavě.

V roce 2017 - Sociální film z rovníkové Afriky: Sociální aspekty Ugandy.

Film je zaměřen na sociální otázky života domorodců v kontexte se šamanskými rituálmi. Premiéra v Bratislavě koncem roku 2017 pod záštiou ex premierky SR Prof. Ivety Radičové.  

A áno. Náhorný Karabach dnes neexistuje. V loni v roce 2020 v důsledku 40-denní války přišel o 75 % svého území. Mnohé artefakty dnes neexistují. Byly nenávratně zničené válkou. A tak tato kniha dostává vyjímečný kontext. Dnes bych tu knihu psal jinak. Dnes je to svědectví. Nevyvrátitelné svědectví. Moje svědectví o nich. O Arménech a jejich životě na jejich územi.  formát knihy: 23 x 34 cm, pevná šitá vazba, kvalitní papír, 285 stran a 500 fotografii spolu s textem volního vyprávění. Váha knihy: 1,70 kg. 

Dodatočné parametre

Kategória: Náhorný Karabach Chačkary pod hvězdami 7 let mého života
Hmotnosť: 1.7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

dokumentarista a fotograf ing.Libor Špimr

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie